Дома
Chevron Forward
Chevron Forward
New Moon Pink
 
Loading...
Loading...

New Moon Pink

2,700ден

Фустан со кружен израз. Моделот е сечен во горниот дел на половината. Изработен од сатен и тул. Кружен израз и пуф ракави обложени со тул со апликации ѕвезди. Природни пердуви во пределот кај половината мешавина во две бои.
Суќната е изработена од сатен и мек тул.
Закопчување со скриен заден патент.

Одржување на ткаенината

  • Перење исклучиво на рака.
  • Фустанчето се суши на природни услови, закачено на закачалка.
  • Пеглањето е дозволено доколку е потребно на ниска температура.
  • Заштитите го фустанот од контакт со остри предмети кои можат да остават влакненца.

НАДВОРЕШЕН ДЕЛ
100% полеистер

ПОСТАВА
100% Вискоза

Во цената е вклучен аксесоар по ваш избор, шнола или стегач.

Избриши

Условите за испорака може да ги дознаете во делот КЛИЕНТИ.

Рокот на достава е од 2 до 7 работни дена од моментот кога е направена нарачката и добивте повратен маил за истата. Доставата изнесува 130 денари. Повеќе информации за доставата може да прочитате тука.