Дома
Chevron Forward
Chevron Forward
Timeless flower White/Nude/Blue
 
Loading...
Loading...

Timeless flower White/Nude/Blue

1,800ден

  • Изработен од мешавина на полиестер и памук.
  • Едноставноста на кројот е токму она што ја дава убавината на ова фустанче.
  • Карнери нашиени на средината на рамото од еден слој материјал.
  • Мека вискозна постава.
  • Ткаенината не е подложна на гужвање.
  • Постава 100% вискоза.

Одржување на ткаенината:

  • Рачно перење на максимум 30 степени.
  • Сушење на природни услови.
  • Се пегла на максимум 100 степени.

Во цената е вклучен аксесоар по ваш избор, шнола или стегач.

Избриши

Условите за испорака може да ги дознаете во делот КЛИЕНТИ.

Рокот на достава е од 2 до 7 работни дена од моментот кога е направена нарачката и добивте повратен маил за истата. Доставата изнесува 130 денари. Повеќе информации за доставата може да прочитате тука.