Дома
Chevron Forward
Chevron Forward
Sweety
 
Loading...
Loading...

Sweety

2,500ден

Фустанче изработено од високо сјаен сатен. Моделот е сечен. Има колан од тул со апликација, голема впечатлива машна од бел тул на задниот дел на фустанот. Закопчување со скриен заден патент. Долги ракави, карнер на долниот дел со набор.

Одржување на ткаенината

  • Перење исклучиво на рака.
  • Фустанчето се суши на природни услови, закачено на закачалка.
  • Пеглањето е дозволено доколку е потребно на ниска температура.
  • Заштитите го фустанот од контакт со остри предмети кои можат да остават влакненца.

НАДВОРЕШЕН ДЕЛ
100% полиестер

ПОСТАВА
100% Вискоза

Во цената е вклучен аксесоар по ваш избор, шнола или стегач.

Избриши

Условите за испорака може да ги дознаете во делот КЛИЕНТИ.

Рокот на достава е од 2 до 7 работни дена од моментот кога е направена нарачката и добивте повратен маил за истата. Доставата изнесува 130 денари. Повеќе информации за доставата може да прочитате тука.