Дома
Chevron Forward
Chevron Forward
Queen of flower dress
 
Loading...
Loading...

Queen of flower dress

3,500ден

 • Фустан изработен од сатен во комбинација со мек тул и сјаен брокат.
 • Поставен со 100% вискозна постава.
 • Акцентот е ставен на рачно изработениот цвет,кои се наоѓа на предниот дел на фустанот.
 • Закопчување со скриен патент на задниот дел.

 

           Одржување на материјалот

 • Рачно перење
 • Сушење на природни услови,закачено на закачалка
 • Пеглањето не е дозволено од надворешната страна каде што има тул.
  Дозволено е пеглање од внатрешната страна,на основата на материјалот.
 • Заштитете го фустанот од остри предмети кои можат да направат оштетувања.
  Во цената е вклучен аксесоар по ваш избор,шнола или стегач.
Избриши

Условите за испорака може да ги дознаете во делот КЛИЕНТИ.

Рокот на достава е од 2 до 7 работни дена од моментот кога е направена нарачката и добивте повратен маил за истата. Доставата изнесува 130 денари. Повеќе информации за доставата може да прочитате тука.