Дома
Chevron Forward
Chevron Forward
Lumina Cream/Rose
 
Loading...
Loading...

Lumina Cream/Rose

2,500ден

 • Фустанот е изработен од висококвалитетен креп.
 • Здолништето ја задржува својата форма благодарение на неколку слојниот мек тул одоздола.
 • Дефиниција на моделот е фиксираниот каиш на половината од мека светкава органза на која е прикачена волуменозна машна од тул.
 • Долг ракав со карнер од мека светкава органза.
 • Подвижна јака за на вратот со сатенска трака за врзување и дупло изработен карнер од органза.
 • Мека вискозна постава.
 • Ткаенината не е подложна на гужвање.

Одржување на ткаенината

 • Рачно перење на максимум 30 степени.
 • Сушење на природни услови, закачено на закачалка.
 • Пеглањето е дозволено доколку е потребно на 110степени. (Пеглање на тулот не е препорачливо).
 • Заштитите го фустанот од контакт со остри предмети кои можат да остават влакненца.

Во цената е вклучен аксесоар по ваш избор, шнола или стегач.

Избриши

Условите за испорака може да ги дознаете во делот КЛИЕНТИ.

Рокот на достава е од 2 до 7 работни дена од моментот кога е направена нарачката и добивте повратен маил за истата. Доставата изнесува 130 денари. Повеќе информации за доставата може да прочитате тука.